Zabiegi na twarz

Peelingi Kwasami

Zabiegi na twarz

Peelingi kwasami są bardzo skuteczną, naturalną metodą cofania wskazówek zegara biologicznego skóry. Mają bardzo korzystne działanie na skórę właściwą prowadząc do zwiększenia jej grubości bez wywoływania stanu zapalnego. Przy regularnym stosowaniu peelingów dochodzi do poprawy sprężystości i elastyczności skóry. Równolegle obserwuje się zwiększoną produkcję włókien kolagenu i mukopolisacharydów, co prowadzi do zatrzymania wody w głębi skóry, spłycenia zmarszczek, a także długofalowej poprawy biologicznych i estetycznych właściwości skóry.


W tej kategorii wykonujemy zabiegi:

 • Kwas migdałowy
  • Kwas migdałowy należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA).
   Występuje w naturze w gorzkich migdałach. Spośród kwasów AHA jest tym o największych właściwościach przeciwbakteryjnych oraz dzięki budowie cząsteczki posiada specyficzne możliwości terapeutyczne.
   Charakterystyczną właściwością kwasu migdałowego jest powolność działania, dzięki czemu stanowi on substancję pewna i łatwą w aplikacji.
   Peelingi kwasem migdałowym w wysokich stężeniach - od 20% do50% - pozwalają uzyskać poprawę stanu skóry z trądzikiem, zmarszczkami, piegami, ostudą. Nie wywołują przy tym uczucia dyskomfortu i dają natychmiastowe efekty. Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok, a także - ze względu na brak ryzyka wystąpienia przebarwień - u osób z wysokim fototypem. Z tego powodu bywa nazywany "peelingiem letnim" lub "peelingiem dla wszystkich o każdej porze roku". Peeling kwasem migdałowym nie wywołuje uczucia pieczenia ani zaczerwienienia (w 80% przypadków), zachowując jednocześnie swoją skuteczność.
   W niskich stężeniach (5%-10%) stosowany jest w produktach przeznaczonych do łagodnej pielęgnacji skóry tłustej ze skłonnościami do trądziku, a dzięki właściwościom złuszczającym wykorzystuje się go również w produktach o działaniu przeciwstarzeniowym. Kurację kwasem migdałowym należy rozpocząć od niskich stężeń, np. 5% toniku.

   Efekty stosowania kwasu migdałowego:
   - zmniejszenie grubości warstwy rogowej i normalizacja keratynizacji - skóra uzyskuje gładkość i ładny, świetlisty koloryt;
   - wzrost spoistości i zwartości głębszych warstw naskórka;
   - zwiększenie grubości warstwy twórczej naskórka, wzmocnienie skóry;
   - odbudowa i reaktywacja postarzałej skóry;
   - wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie uelastycznienie go i ujędrnienie;
   - regeneracja skóry z fotouszkodzeniami i przebarwieniami posłonecznymi - depigmentacja;
   - regulacja poziomu łoju;
   - własności antybiotykowe - likwidacja bakterii Staphylococcus aureus, Bacillus proteus, Escherichia coli i Aerobacter aerogenes oraz przeciwdziałanie niecystowemu trądzikowi zapalnemu.

 • Kwas pirogronowy
  • Wskazania do zabiegu:
   - cery trądzikowe i łojotokowe, z bliznami, przebarwieniami, starzejące się,wymagające głębokiej regeneracji i odnowy
   Działanie zabiegu:
   - oczyszczenie i zmniejszenie łojotoku , likwidacja zaskórników, przyspieszenie gojenia stanów zapalnych, poprawa napięcia, rozjaśnienie, zwiększenie gęstości skóry, wygładzenie zmarszczek

 • Kwasy AHA
  • Kwasy MFA Export peel 60
   Preparat 60% buforowanych kwasów owocowych o pH2,5%. Łączy w sobie korzyści kwasu glikolowego, mlekowego i salicylowego. Zaleca się stosowanie preparatu przy trądziku, rogowaceniu: łojotokowym i nadmiernym, plamach starczych, krostach, hiperpigmentacji, a także w zabiegach anti-ageing.

   Przeciwwskazania: opryszczka, brodawki, ciąża, uczulenie na kwasy, oparzenia słoneczne lub znacząca ekspozycja na słońce dwa dni wcześniej, terapie antyrakowe, czynny trądzik różowaty, otwarte rany, łuszczyca.